Psihoterapie online, psiholog Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Pagina principală Ajutor Caută Calendar Autentificare Creează un cont
Forum discutii - psihoterapie integrativa - dezvoltare personala

+  Aicisiacum.ro - Forum discutii psihoterapie
|-+  Discutii generale
| |-+  Diverse
| | |-+  Eckhart Tolle
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect. « mesajul precedent următorul mesaj »
Pagini: [1] In jos Imprimă
Autor Subiect: Eckhart Tolle  (Citit de 2704 ori)
David
Administrator
Incepător
Deconectat Deconectat

« : Aprilie 18, 2008, 06:51:59 »

Am descoperit de curand pe net faptul ca Oprah (celebra prezentatoare si prod. americana) a initiat un un intreg proiect sa ii spunem terapeutic impreuna cu Eckhart Tolle.

In cazul in care nu ati auzit inca de el, Eckhart Tolle este un autor de carti spirituale destul de cunoscut, o persoana care se pare ca a reusit sa traiasca sau sa intrevada cel putin partea din noi (el) de dincolo de ego. Nu stiu daca este potrivit sa vb despre "cartile" lui, pt din cate stiu eu exista momentan numai una - "The power of now - Puterea prezentului" si am inteles ca lucreaza (lucra) la o a doua carte. Este totusi cunoscut prin numeroasele conferinte pe care le-a tinut in Europa si America. Am mai vazut inregistrarea unei conferinte cu el si cred ca merita vazut. Ceea ce spune e mai mereu cam acelasi lucru, iar ideile se gasesc in carte, dar felul autentic si special in care o face si modul lui de manifestare non-egotic dupa parerea mea, face sa merite tot efortul de a il vedea.

Adresa siteului este: http://www.oprah.com/obc_classic/webcast/ane_marketing.html

iar materialele pot fi downladate (mp3, video, pdf) la adresa:
http://www.oprah.com/obc_classic/webcast/archive/archive_download.jsp

Vizionare / ascultare placuta.
Astept pareri. :-)
Memorat
Pagini: [1] In sus Imprimă 
« mesajul precedent următorul mesaj »
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.